Pečujte o své auto

Mnoho mužů má rádo své auto pomalu jako vlastní děti, ale najde si i spousta takových, kteří o něj zájem příliš nejeví a vlastně se o něj ani příliš nestarají. Pokud patříte do druhé kategorie, měli byste vědět, že tento způsob chování ke svému vozu vám může jednoho dne vaše auto vrátit, například tím, že v půlce cesty vypoví službu. To je rozhodně nepříjemná situace, kterou nejspíše zažít nechcete, tudíž byste se měli více starat o to, co vašemu motorovému oři chybí a občas ho nechat i prohlédnout.
malý autoservis

Zima

Tím nejdůležitějším a nejvíce komplikovaným obdobím pro vaše vozidlo je zima, která s sebou přináší nejen sníh a náledí, ale i sůl, která auta likviduje. To je samozřejmě chvályhodný počin, nicméně sůl smíchaná s vodou není pro podvozek úplně tím nejlepším na planetě. Proto byste měli ještě před zimou zkontrolovat, jestli je podvozek v pořádku a náhodou nekoroduje. V případě, že tam nějakou rez najdete, nechte ji hned odstranit v autoservisu. Jakmile totiž začnete s takovým autem jezdit na zimních cestách plných rozbředlého slaného sněhu, může se koroze výrazně zhoršit a následná oprava bude daleko dražší. Z tohoto důvodu je více než vhodné zkontrolovat podvozek i po uplynutí zimních měsíců.
volant mercedesu

Karosérie

Samozřejmě, že podvozkem to nekončí. Sůl může významný způsobem narušit i strukturu karoserie. I tak, jakmile se do ní dá rez, bude potřeba opravit, či ještě lépe, poškozenou část vyměnit za novou. Existují samozřejmě prevence ve formě speciálního vosku. Ten byste měli nanést pokaždé, když končí podzim. Nikdy nevíte, kdy může začít sněžit a je lepší být připraven. Nemáte-li s tímto druhem práce zkušenosti, nechte si nanést vosk u profesionálů v servisu. Bude vás to sice něco stát, ale na druhou stranu budete mít alespoň dobrý pocit na duši, že je vaše auto připraveno na chmurnější počasí. Spousta dalších řidičů tak neučiní a pak litují.