I na elektroinstalaci záleží

Možná vás to čas od času – vzácně, ale přece jenom – také potká. Potřeba rekonstruovat váš dům nebo byt. Vystěhujete z něj starý nábytek, který tu doposud byl a ze kterého se už leccos nevrátí zpět na své místo, a začnete plánovat. Sem dáme to, sem ono, a tamhle se ještě uvidí.
První chyba! Žádné „se ještě uvidí“ byste si v takových chvílích říkat neměli. Protože to je jeden z nejlepších způsobů, jak si zadělat na budoucí problémy.
zelená zásuvka
Protože nábytek se do bytu nastěhuje snadno kdykoliv, jenže to, co jeho instalaci předchází, zase až taková banalita není.
Vezměte si třeba jenom takové elektrorozvody. Vypínače či zásuvky, které v našich příbytcích nemohou chybět. Dokud je byt ještě pustý, prakticky nezáleží na tom, kde se tato zařízení nalézají. Půl metru kterýmkoliv směrem nehraje žádnou extra roli, a pokud si vypínač a zásuvku nenamontujete vysloveně na strop, kam na ně nedosáhnete, může to být jedno.
prodlužovací kabel
Jenže pak tam začnete stavět nábytek a rázem vidíte, že ta elektroinstalace není zase až tak dokonalá. K čemu je třeba vypínač zabarikádovaný za skříní, k čemu je zásuvka, k níž nedosáhne přívodní šňůra od spotřebičů, již je nezbytné nastavit prodlužovačkou vinoucí se po pokoji z jednoho kouta do druhého a sloužící tu i k tomu, aby měli domácí o co zakopávat?
K ničemu.
A ani když jsou zásuvky a vypínačena optimálních místech, není vyhráno. Protože se pochopitelně snažíte, abyste tam měli útulno, nakoupíte kdejakou nádheru a pak? Pak vidíte, jak uprostřed všeho toho luxusu drze vykukuje ošklivý kousek plastu, kazící výsledný dojem. Nějak jste prostě zapomněli, že i na elektroinstalaci záleží.
A co teď? Říci si, že si na to třeba časem zvyknete a za pár měsíců či let vám to ani nepřijde? Dívat se za všech okolností jiným směrem, aby vám na tom pokud možno nespočinul zrak? Snažit se si vsugerovat, že je ta odpornost vlastně krásná, jenom tak jaksi osobitým způsobem?
Ale kdeže! To ani náhodou!
díra na kabely
Daleko lépe uděláte, když si pořídíte styl, nějaké ty výrazné prvky v zajímavých barvách. Takové doplňkové zdroje osvětlenívám mohou být i více než nápomocné, dík celé barevné paletě vypínačů Schneider můžete mít dokonalý obývák stejně jako dětský pokoj.
Není vůbec složité si vybrat to pravé. Jakkoliv to paradoxně složité být může. Protože zkuste si vybrat to nejkrásnější ze všeho toho krásného, co je tu k mání. Toho od značky Schneider.