Jak ušetřit peníze?

1) Zapisujte si své výdaje
Myslím, že takovým hlavním a nejdůležitějším tipem je, že si budete zaznamenávat, kolik jste toho utratili. Ať už denně, týdenně nebo měsíčně. Pomůže Vám to zaměřit se na to, na čem byste mohli příště ušetřit.

2) Seznam
Při nákupu v supermarketu nakupujte podle seznamu. Pokud tohle už neděláte, tak s tím začněte. Vždy si napište vše, co potřebujete a nenechte se ostatními potravinami v obchodě zlákat. Nakupte si také hlavně ty základní potraviny, ze kterých budete schopni něco uvařit.Kasička na peníze

3) Velká balení
Nakupujte ve velkém. Tedy u věcí a potravin, které jste doopravdy schopni spotřebovat, aby se Vám pak zbytečně nekazili. Ale například větší balení pracího prášku, nebo toaletního papíru. Nebo více balení mouky, cukru, vody, konzerv a podobných trvanlivý potravin. Při nákupu ve velkém, většinou můžete ušetřit alespoň pár korun.

4) Kvalitní oblečení, boty a kabelky
Sice si nejspíš říkáte, že přeci levné oblečení je levné, a proto na něm ušetříte, ale když si koupíte pár kvalitních párů ponožek, bot, bundu nebo nějakou kvalitnější kabelku či batoh, ušetříte tím mnohem více. Ušetříte právě na tom, že tyto kousky nebudete muset často dokupovat, ale vydrží Vám i několik let. Občas se vyplatí zainvestovat do kvality. Také trochu přemýšlejte při vybírání oblečení a nakupujte podle toho, abyste to měli, jak kombinovat. Pár výraznějších kousků není na škodu, ale většinu vašeho šatníku by měly tvořit jednodušší kousky a základní barvy.Šetření peněz

5) MHD
Ježdění městskou hromadnou dopravou Vám taky může pomoct ušetřit nějaké ty peníze. Tedy v případě, že máte například roční jízdenku. Sice jako jednorázový výdaj, se zdá být drahá, ale když si to pak tím rokem vydělíte, jezdíte vlastně každý den tak za 1 až 2 koruny. Zatímco pokud byste stejně jezdili autem, utratili byste daleko více za benzín a pro životní prostředí to je také mnohem horší. Ale samozřejmě, že je jízda autem pohodlnější, takže potom je to už na Vás, jak se rozhodnete.

6) Zbavte se zlozvyků
Kouření, alkohol, nebo i sladké taky hodně leze do peněz. Když se tyto nezdravé návyky pokusíte omezit, hned poznáte, jak moc jste na tom utráceli a stejně tak Vám bude i příroda vděčná.