Jen tak ji neponičíte

Posílání čehokoliv přes půl světa je dnes jednodušší než kdykoliv dříve, ale to neznamená, že byste neměli pro svou zásilku použít dostatečnou ochranu.

Jen tak ji neponičíte

Klasické dopisy, pokud tedy nemyslíte ty od úřadů, jsou už asi definitivně pasé. Naprostá většina lidí vyřizuje svou korespondenci prostřednictvím elektronické pošty, případně využívá rovnou nějakou tu sociální síť, kde je možné domluvit se s kýmkoliv v reálném čase. To však neznamená, že by snad pošta nebo přepravní služby neměly co na práci. Právě naopak. Lidé objevili kouzlo elektronických obchodů, díky kterým nemusí běhat, jak blázni po těch z malty a cihel. Ušetří se tím čas a často také peníze, jelikož v e-shopech se většinou nakupuje levněji.

Elektronická pošta

K tomu, aby vše došlo v naprosté pořádku, je potřeba zboží patřičně zabalit. Většinou se používají klasické kartonové krabice se speciální výplní, která chrání zásilku před poničením. Pokud se však jedná pouze o drobnost, dost často se použije poměrně prostá plastová obálka .

Vydrží ledacos

Na rozdíl od papíru umělá hmota má výhodu v tom, že dokáže odolat vodnímu živlu. Voda a jiné kapaliny po ní prostě jen stečou. To je velká výhoda, když potřebujete přepravit něco, co se při kontaktu s vodou může snadno porouchat. Dobrým příkladem za všechny je kupříkladu spotřební elektronika, která s vodou rozhodně příliš nekamarádí. Ovšem jde to i naopak, a sice v plastové obálce zasílat něco, co obsahuje kapalinu. I kdyby nakonec došlo k rozbití, obsah se nevylije dál a ostatní zásilky zůstanou netknuté. Obvykle se však k přepravě lahví používají krabice.

Tradiční typ obálky

Pokud vám teď šrotuje v hlavě, kde tento druh obálek zakoupit, nemusíte se namáhat dlouho. K dispozici by měly být snad v každém papírnictví, často si je můžete koupit i na poště a kdyby i to selhalo, je tu ještě internet. Můžete si vybrat z celé řady velikostí z nichž ty největší mohou pojmout i relativně objemné zásilky. Záleží tak hlavně, k čemu je chcete použít. Výborné navíc je, že stojí pouze pár korun.