Jaké druhy má bazénová chemie

Udržení čisté vody v bazénu je dlouhodobý proces, který většinou vyžaduje velké investice. A ačkoliv by kvalitní filtrační zařízení a síťka na vybírání větších kusů, které do vody napadají, měla být absolutním základem, rozhodně samy na tento úkol nestačí. Pokud se chceme koupat po celou sezónu bez toho, že bychom museli měnit vodu, bude muset dříve či později nastoupit bazénová chemie Chlorito. Té je ovšem mnoho druhů a jen málokdo ze začátečníků skutečně dokáže určit, které z široké nabídky přípravků bude skutečně potřebovat.

skok do bazénu

Tou nejzákladnější, bez které se neobejdeme, je chlor. Ten je dostupný v podobě tablet či v tekuté formě. Zde se rozhodně doporučují tablety. Jeho funkcí je zabránit vzniku a rozmnožování nejrůznějších mikroorganismů, jako jsou řasy a sinice. Ty by mohly způsobit kožní problémy, nehledě na to, že zelená voda nevypadá vůbec hezky.

Tím dalším, co bychom si měli opatřit, jsou přípravky na úpravu pH vody. To je důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Ačkoliv totiž voda, kterou bazén naplníte, může mít správné pH, časem se může měnit. Může za to jak kyselý déšť, tak i použitý chlor. Je tedy nutné jej opět vrátit na správnou hodnotu – koneckonců, nikdo z nás se nechce koupat v kyselině.

bazén s čistou vodou

Tyto dva jsou tím nejdůležitějším, co je potřeba. Vhodné je také koupit domácí testy a pravidelně obsah chloru i pH kontrolovat a případně upravit. Tyto testy jsou většinou snadno dostupné a jednoduché na použití. Na barevné stupnici můžete snadno odečíst vaše hodnoty a zjistit, zda není potřeba je nějak upravit.

V nabídce také často najdete přípravky na úpravu tvrdosti vody. Zde samozřejmě záleží na tom, jak tvrdá vám teče z kohoutku, avšak ta obvykle nepředstavuje takový problém, jako řasy nebo nízké či vysoké pH. Vyplatí se je tedy kupovat pouze v tom případě, že máte skutečně velmi tvrdou vodu.

Toto jsou samozřejmě jen ty nejzákladnější, na které můžeme narazit. Ve skutečnosti jich je daleko více. Zde ovšem záleží na situaci každého z vás, které z nich budete pořebovat.