K čemu slouží zábradlí na schodiště

Není pochyb o tom, že schody tvoří běžnou součást našeho denního života. Překonáváme je každý den, často aniž bychom si to uvědomovali. K tomu napomáhá i fakt, že jsou standardizované, což znamená, že každý schod na jakémkoliv moderním schodišti má stejnou výšku i hloubku, a i jejich počet je stejný. Díky tomu si jejich překonávání vtiskneme do svalové paměti a prakticky o něm již nemusíme ani přemýšlet.

Nezbytnou součástí pak bývá i zábradlí na schodiště fa-havlicek.cz. To je tak důležité, že se často dává i na stará schodiště, kde původně nebylo. A přestože často kontrastuje s původním vzhledem, zde památkáři obvykle udělí výjimku. Nebo pokud to není možné, pak je objekt veřejnosti nepřístupný.

schodiste1

Proč je ale tak důležité? Tím hlavním důvodem je zde bezpečnost. Majitelé, ať už se jedná o fyzické či právnické osoby, nebo dokonce, obce, nechtějí, aby se na jejich pozemku lidé zraňovali pro nedostatek bezpečnostních opatření. Je totiž dost dobře možné, že by po nich následně zdravotní pojišťovna požadovala úhradu nákladů za léčení. A ty mnohdy nemusí být zrovna nízké, zvlášť pokud by se jednalo o vážnější zranění.

Není tedy divu, že se všichni snaží zbavit zodpovědnosti. A jelikož zde je prevence podstatně rychlejší a snadnější než léčba, je instalace zábradlí snadno pochopitelná. Je třeba také dodat, že ačkoliv jsou instalována především kvůli bezpečnosti, lidé je ocení i z jiných důvodů.

schodiste3

Máme zde například lidi vyššího věku či s pohybovým postižením, kteří mají problém do schodů vystoupat, jej mohou použít jako oporu, která ponese část jejich váhy. Stejně tak jej mohou použít lidé, kteří stoupají do vyššího patra a jsou již unavení.

Jak je vidět, jedná se rozhodně o něco, co je velmi prospěšné. Navíc ani není příliš drahé, takže není divu, že se stalo samozřejmostí. A je jasné, že v nejbližší době se na tom příliš nezmění.