Jak na zdravý životní styl

Jste sportovně založení? Rádi posilujete, cvičíte a dodržujete životní styl? Pak je kromě návštěv v posilovně nebo fitness centru důležité dodržovat i určitá pravidla doma. Zdravý životní styl a cvičení totiž není jen o tom zajít si do posilovny. Je potřeba dodržovat určitá pravidla, aby to celé mělo smysl.

fitness

V první řadě je dobré myslet na zdravou a pestrou stravu. Jídlo byste měli jíst pravidelně v určitých časových intervalech. Zvolte si sami, jaký vám bude vyhovovat – ideální je jíst každé 2-3 hodiny. Dejte si pozor na to, aby jídlo bylo kvalitní a obsahovalo všechny důležité složky. Nezapomínejte také na konzumaci ovoce a zeleniny a mořských plodů. Nemusíte studovat každý obal v obchodech s potravinami, zkuste se ale vyhnout nezdravým éčkům, konzervantům a dochucovadlům. Jednou za čas si můžete dát také něco nezdravého. Důležitá je totiž i spokojenost a psychická pohoda.

V průběhu dne je důležitý i kvalitní pitný režim. Všeobecně platí, že by dospělý jedinec měl vypít alespoň 2 litry vody denně. Při sportování nebo v létě to však může být ještě více. S pitím vody vám můžou pomoci chytré aplikace, které vám pomůžou režim dodržovat.

Ke cvičení neodmyslitelně patří i proteinový nápoj po tréninku. Je to vydatný nápoj, který vám dodá ztracenou energii. Navíc si můžete vybírat z různých příchutí, ať už ovocných nebo zeleninových.

proteinový nápoj

Ke zdravému životnímu stylu ale nepatří jen zdravá strava a cvičení. Důležitá je především také psychická pohoda. Proto vám doporučujeme trávit hodně času s přáteli a rodinou. Důležité je také odpočívat. Určitě není vaším cílem se strhat ve snaze dosáhnout například dokonalé postavy. Cíle si ale stanovte. Je to dobré pro vaši mentální pohodu, protože jakmile uvidíte, že se blížíte ke svému cíli, máte mnohem větší motivaci ho opravdu dosáhnout. Tak hurá do toho!