Když vaše banka nepomůže

Máme vsugerováno, že v případě jakéhokoliv finančního problému vedou naše kroky nejdříve do banky. Pokud tedy sháníme peníze na auto nebo nový dům, jistě si v bance sjednáme výhodný úvěr a splníme si sny, které by se nám jinak s největší pravděpodobností nikdy nesplnily bez patřičných financí. Ovšem právě zde můžeme narazit. Banky jsou totiž v zadlužování nekompromisní a spotřebitelské úvěry, hypotéky a další zajímavé úvěrové produkty zkrátka nejsou pro každého.

společná dohoda

Přeci jenom, každá banka v takovém případě dost riskuje a proto se není čemu divit, že každého žadatele si dlouze a složitě prověřuje. Jejich přísné tabulky přesně určují, kdo na daný úvěr dosáhne a komu zůstanou pouze oči pro pláč. Existuje ovšem několik případů, kdy do banky chodit vůbec nemusíte. Víte, které to jsou?

Žadatel nemůže nebo nechce doložit své pravidelné příjmy

růst financí

Půjčka bez dokládání příjmů není na úvěrovém trhu nic nového, ovšem takový produkt hledejte spíše v nebankovním sektoru, u bank budete takový produkt hledat jen stěží. Pokud tedy nepobíráte pravidelnou mzdu, nemusíte se do banky ani obtěžovat. Banka totiž vychází z jakési bonity klienta, která úzce souvisí z výpočtu měsíčních příjmů a výdajů. V případě, kdy jsou příjmy nepravidelné nebo ve formě sociální pomoci, půjčku v bance zkrátka dostat nemůžete.

Žadatel má negativní záznam v registru dlužníků

Máte, byť jen nepatrný, záznam v registru dlužníků? S půjčkou v bance se můžete rovnou rozloučit. Pro tu jste totiž v tu chvílí rizikový žadatel a vůbec nezáleží, že může jít o drobnost v podobě neuhrazené faktury za telefon. Rozhodně neplatí, že musíte dlužit statisíce, abyste se do takového registru dostali, v dnešní době stačí opravdu málo. Pokud už v registru dlužníků z nějakého důvodu záznam máte a banka před vámi zavře dveře, existuje i velmi zajímavý produkt v podobě nebankovní hypotéky bez dokládání příjmů.