Krásný i funkční kabát pro váš dům

Kamenný obklad pro exteriér je vždy skvělá volba, protože působí elegantně, moderně až luxusně, zejména zkombinujete- li ho se dřevem a sklem. Můžete si obložit celý dům, nebo jen jeho část. Dobře vypadají například obložené jen přízemní prostory sladěné s chodníčkem, snadno se ozvláštní terasa či balkon včetně sloupů a schodů. Kreativci si mohou vymyslet a zrealizovat originální mozaiku. Pro rychlou estetiku dokonce stačí obložit jen jednu zeď, okolí oken a dveří, anebo jen roh( rohy). Každý kámen je krásný právě svou přírodní nepravidelností, tedy je krásný i jako solitérní prvek.

Jednoduché a krásné.

Dobře provedené obklady navíc nepropouští vlhkost( což ale neplatí pro navlhání domu od země: zde je potřeba správně a pečlivě odizolovat základy a zkontrolovat kam odtéká voda z okapů). Pokud se někdo chystá zvenku zateplit dům, klasicky připevní polystyren, na něj venkovním stavebním lepidlem přilepí perlinku, a po zaschnutí lze aplikovat lepidlo na obklady. Kamenné obklady je dobré naimpregnovat speciální impregnací na suchý a čistý povrch obkladů minimálně týden po nalepení. Jsou-li obklady zaprášené či špinavé, myjeme je čistou vodou pod tlakem( ze zahradní hadice s hlavicí nebo wapkou). Pokud to nestačí, existují i přípravky pro toto použití, jsou na bázi kyselin. A co je kyselé, s tím se má zacházet opatrně.

Instalaci zvládne laik.

Další výhodou je snadná instalace, kterou zvládne každý šikovný kutil. Kdo si netroufne sám, určitě sežene někoho zručného v sousedství. většinou není potřeba objednávat si firmu. Vyplatí se použít lepidlo na dlažbu a obklady pro venkovní použití, které odolává mrazu. To vám ale řeknou v každém obchodě se stavebními materiály. V dnešní době máme možnost zjistit v internetových recenzích jak byli zákazníci spokojeni s radami prodejce i s kvalitou materiálu, který jim byl prodán. Na trhu si můžeme vybrat buď přírodní, nebo umělý kámen. Příroda je příroda, ale umělý kámen je k dostání ve velkém množství odstínů a reliéfů. Záleží na vás a vašem domě co se rozhodnete zkombinovat.