Maledivy

Maledivy se nacházejí na jihu Asie v Indickém oceánu. Tvoří je přibližně 1200 ostrovů nebo atolů, ale jen asi 200 ostrovů jich je obydlených. Na ostatních se buď pěstují zemědělské plodiny nebo slouží jako soukromé pláže. Ne všechny jsou však ostrovy přírodními. Například jeden z ostrovů byl v roce 2004 kvůli nedostatku půdy na vedlejším ostrově vytvořen uměle. Na druhou stranu však ostrovů postupně ubývá. A to hlavně z důvodu zvyšování mořské hladiny. Tímto způsobem vymizelo už přes 100 ostrovů. Dalším častým důvodem je také eroze půdy.

indický oceán

Souostroví má přibližně 530 954 obyvatel a 100% z nich vyznává Islám. Proto nejen cestovní kanceláře nabádají turisty ke zvýšené opatrnosti především v době ramadánu. Většina obchodů nebo restaurací má v této době přes den zavřeno. A když už do obchodu zavítáte, nepořídíte zde ani alkohol ani vepřové maso. Dalším problémem by mohlo být oblékání bikin nebo různé projevy náklonnosti k druhému na veřejnosti. I to je totiž v muslimských zemích zakázáno. V hotelových resortech však vše bývá jinak.

Do hlavního města Malé létají pravidelně lety z Prahy s jedním přestupem v Dubaji. Na Maledivách se jako jedna z možností dopravy používají tzv. „sea planes“. To je letadlová doprava mezi jednotlivými ostrovy. Jediným háčkem je však neexistující letový řád. Tudíž nevíte, kdy Vám jaké letadlo letí do Vámi vybrané destinace a na svůj let můžete čekat i několik hodin. Nejlevnějším způsobem jsou pak trajekty. Ty ovšem nejezdí v pátek a za špatného počasí. Mnohem rychlejším způsobem jsou speedboats, neboli rychlolodě. Tento způsob v mnoha případech zajišťují hotely, a to zejména kvůli tomu, že si musíte pronajmout celou loď a ona Vás poté zaveze kam budete chtít. Také můžete cestovat hydroplánem, taxi nebo autobusovou dopravou. Místní nejčastěji používají kolo, motocykl nebo chodí pěšky.

duba

Bez pochyby jedním z nejlepších zážitků je potápění. Spousta maledivských ostrovů jsou tzv. atoly. Tedy ostrovy složené z korálových útesů, které obklopuje laguna. Některé jsou také „vypouklé“, a proto se dá potápět přímo pod ně. Nedílnou součástí dovolené na Maledivách je odpočinek na pláži. Ty tu jsou přímo úchvatné.