Zpracujte záplaty umělecky

Máte dostatek kousků látek? Máte představivost, co s nimi dál? Používáte je k záplatování jinak neopravitelných děr na šatstvu? Vyhazujete je? Používáte je k utírání prachu, nebo k mytí nádobí? Tak s takovými činnostmi přestaňte. Začněte je využívat k tvorbě!


patchwork látka

K zajímavé a stále více oblíbené technice patchwork látky patří. A to jen kousky látek, které Vám z nějakého důvodu zbydou. Takové záplaty, které umělecky zpracujete.

Možná jste už o takové technice slyšeli, ale ještě jste ji nevyzkoušeli. A to je věčná škoda. Při Vašich šikovných rukách byste dokázali vytvořit dílka, která potěší nejen Vás, ale i Vaše blízké, pokud jim vyrobíte technikou patchwork jedinečné výrobky praktického použití.

A o co vlastně jde?

Tato technika šití není nejnovější. Je známá už od 8. století v Číně, kde se nachází nejstarší dochované roucho touto technikou vyrobené. Zbytky látek sešíváte k sobě tak, aby vznikl ucelený výrobek. A rozhodně jednotlivé kousky nemusí být stejného vzorku a barevnosti. To je na tom to nejlepší. Patchwork látky jsou jedinečné a okouzlující právě svou odlišností a rozmanitostí.

Výrobky jsou originální a neotřelé.

Vy vlastně sešitím jednotlivých záplat vytvoříte dílo, které nepostrádá ani originalitu, ani jedinečnost. I když se pustíte do přehozu na postele, nebo do ubrusu na jídelní stůl, vždycky vytvoříte dílo, které nebude mít nikdo na světě. Právě proto se hodí, jako dárek. Obdarovaný se bude pyšnit darem, který nikdo jiný nevlastní.


látky

A když patchwork látky nevlastníte?

Samozřejmě, že nemusíte mít dostatek takových záplat k sešívání, protože spotřeba je větší. Potom je důležité vědět, že patchwork látky naleznete se všemi pomůckami k šití v nabídkách obchodů. Takže si nemusíte dlouhé roky střádat kousky látek, nebo rozstříhat několik oděvů, nebo ubrusů, abyste vyrobili něco nového. Dokonce můžete pořídit stovky vzorků, a to v jedné barvě, pokud chcete zachovat ten správný odstín. Inu, každému se nadměrná barevnost nelíbí.