L-arginin: jaké jsou jeho účinky?


Někteří muži mohou mít problém s erekcí. Uvádí se, že každý druhý muž ve věku nad 40 let se tímto trápí a jeho partnerka také není nadšena.

Jsou dvě možnosti:
A/ Jít k lékaři s atestací sexuologie. Ten se vším poradí, vyšetří a začne léčit.
B/ Pořídit si bylinný doplněk stravy L-arginin.

v jídle

Co je vlastně L-arginin?
L-arginin obsahují běžné potraviny, mezi které patří hrášek, čokoláda (jupí), plody moře, vaječný bílek, sója a červené maso. Červené maso obsahuje navíc vitamín B12 a železo a patří mezi ně hovězí maso, vepřové maso, jehněčí maso a kozí maso. Je však možné, že sportujete, vykonáváte těžší fyzickou práci, nebo zkrátka nejíte příliš některé z potravin, které L-arginin obsahují. Tedy vašemu tělu daná aminokyselina chybí. V tomto případě doporučujeme L-arginin přijímat v doplňcích stravy. L-arginin zlepšuje erekci (pochopitelně jen u mužů) a navíc posiluje imunitu, zlepšuje regeneraci lidského těla, snižuje obsah cukru v krvi, snižuje špatný cholesterol v těle, lépe okysličuje svaly, zlepšuje prokrvení tkání.

léky

Také zvyšuje prokrvení mozku, tím pádem zlepšuje kognitivní procesy mozku. Necítíte se pak tak vyčerpaní. Sportujete a máte namožené svaly? Na to se L-arginin hodí, lépe se vám svaly regenerují. Rovněž i chrupavky a klouby. Pomáhá rovněž regulovat krevní tlak. L-arginin se hodí nejen pro zlepšení sexuální výkonnosti, ale i sportovní a na regeneraci organismu a zlepšení imunitu. Skvělý doplněk stravy pro muže, ženy i děti. Je super, ale nic se nesmí přehánět… Denně byste měli brát 5 gramů L-argininu, určitě neberte vyšší dávku, protože by se mohly objevit nežádoucí účinky argininu, mezi které patří bolení břicha, žaludeční problémy či nadýmání. Všeho se má brát s mírou, to je obdobné jako u jiných doplňků stravy, minerálů a vitamínů. Pokud však budete dbát správného dávkování, bude vše OK.