Zajímavé fakty o penisu


Čím se muži liší od žen? Je toho hodně. Jedna věc, která ženám chybí, je penis. A na ten se podíváme blíže. Konkrétně se podíváme na několik opravdu zajímavých faktů o této mužské části těla, které jste možná ani nevěděli! Průměrná velikost penisu se v každé zemi liší, ale celosvětový průměr je něco málo přes 13 centimetrů u ztopořeného penisu a něco málo přes 9 centimetrů u ochablého penisu. Nejmenší penisy na světě mají muži v Jižní Koreji. Průměrný vztyčený penis dosahuje 9,5 – 10 cm. Penis není sval, i když si to spousta mužů i žen myslí. Jedná se spíš o cévy a chlopně, které jsou potažené kůží. To, že velikost boty odpovídá velikosti vašeho penisu, je mýtus. Neexistuje žádná spojitost mezi tím, jak velké je vaše chodidlo a vaše chlouba.

okurka

Další mýtus je, že problémy s erekcí postihují jen starší či staré muže. Ale erektilní dysfunkcí mohou trpět i mladíci, kteří nedávno teprve zahájili sexuální život. Váš penis přestane růst až v době, kdy je vám 20 let. Takže pokud jste stále náctiletí, váš penis může ještě o nějaký kousek vyrůst! Samotné spermie tvoří jen asi 1–5 % spermatu, které muž vyloučí při orgasmu. Zbytek jsou vitamíny, bílkoviny a enzymy. Ve starověku existovali společenství, která pekli chléb ve tvaru penisu, aby ho mohli obětovat božstvu plodnosti. Kouření neškodí jenom vašim plicím, ale také vaší erekci. Věděli jste, že kouření je jeden z nejčastějších důvodů, proč muži ztrácí schopnost mít erekci?

párek

Existuje výraz „mikropenis“. Tento výraz se užívá pro penis, který má ve ztopořeném stavu méně než 7,5 cm. Erekci mají muži již od dětství. Vlastně ještě před narozením. Už když jsou v matčině břiše, jsou schopni erekce. Na Islandu v městě Reykjavík najdete muzeum penisů. Najdete tu více jak 280 penisů od nejrůznějších živočichů. Většinu návštěvníků tvoří ženy. Někteří živočichové, například kachny, mají penis ve tvaru vývrtky.