Montáž betonového plotu

Montáž betonového plotu Montazmpc začíná klasicky, jako každá jiná stavba. Jen na ni nepotřebujete žádné stavební povolení. Bez čeho se ale neobejdete, je pořádný projekt. Na rozdíl od pletivového plotu, musíte být při stavbě toho betonového naprosto přesní. Musíte přesně dodržet rozteče nosných sloupků (trámků) do jejichž drážek se následně zasouvají jednotlivá betonová pole. Proto je nezbytně nutné, věnovat maximální pozornost rozměření vzdáleností jednotlivých sloupků po celém obvodu plotu.

betonové ploty

Máte-li už projekt, je na čase se dát do samotné stavby. Nejdříve odstraníme zbytky stávajícího oplocení. Následuje pečlivá úprava terénu a hloubení základů. Zde významně vypomůže menší technika. Naše společnost používá úspěšně minibagr, který poslouží na zarovnání terénu malou radlicí, nebo vyhloubení samotných základů lžící, potřebných rozměrů.

Do vyhloubených, pečlivě zaměřených děr zapustíme betonové sloupky a v zemi je ukotvíme pomocí betonové směsi. V této fázi by možná byl na místě krátký odpočinek, beton u sloupků musí zatuhnout a vyzrát. My však tento čas využijeme k rozmístění jednotlivých plotových dílců kolem celého obvodu budoucího plotu.

betonový plot

Tato přípravná fáze má význam v tom, že zbývající část stavby betonového plotu jde jako po másle. Stává se vlastně jakousi dětskou, jednoduchou stavebnicí.

Jednotlivé komponenty betonového plotu se zasouvají do drážek, které jsou ve sloupcích. Opět přijde na řadu malá mechanizace. Plot může být postaven jen z betonu, kdy beton tvoří jen spodní část plotu. Podíl betonové plochy lze ale různě kombinovat s plochou z jiných materiálů. Případně může být plot vytvořen zcela betonový.

Jak je vidět, není žádná velká věda. Při zkušenostech, které jsme se stavbami za léta fungování naší společnosti nabyli, je vznik nového betonového oplocení opravdu rychlou záležitostí.