Je stěhování Praha náročnější než to na venkově?

Prakticky každý člověk zažije minimálně jednou za život stěhování, velký počet z nás dokonce vícekrát. Vždy se však jedná o stresující, byť často radostnou událost. Balení a převoz všech věcí, strach, abychom něco důležitého nezapomněli, a to vše spojeno se starostmi o samotnou koupi či pronájem nového domu nebo bytu zaručuje, že to není nic, co bychom chtěli nějak často opakovat.

Mnozí ovšem tvrdí, že náročnost celého procesu záleží také na tom, odkud a kam se stěhujete. Například tvrdí, že má stěhování Praha stehovani-mamut.cz podstatně náročnější než vesnice. Je tomu ale skutečně tak? Pravdou je, že u obou najdeme určité výhody i nevýhody.

vykládání stěhovacího vozu

Pokud se stěhujeme po Praze, pak se budeme nejčastěji potýkat s problémy s dopravou. Ty mohou tvořit zdánlivě nekončící kolony, zejména v době dopravní špičky, ale také nejrůznější uzávěry a omezení, která nás budou nutit hledat cestu zapadlými uličkami, kde se se stěhovacím vozem jen stěží protáhneme.

Na druhou stranu je potřeba přiznat, že ačkoliv na venkově je v tomto ohledu situace lepší, i zde se setkáme s překážkami. Například stav silnic zde nebývá mnohdy zrovna ideální, a pokud převážíme křehké věci, zvedne nám každá díra tep.

Dále je zde také fakt, že v případě potřeby nenajdeme v blízkém okolí žádný servis či obchod, kde bychom sehnali, co potřebujeme.

klasický stěhovací vůz

Také veřejná hromadná doprava zde nejezdí ani zdaleka tak často, takže pokud chceme automobil nechat v místě nového bydliště, například proto, že z něj ostatní členové rodiny budou vykládat věci, a vy se budete chtít vrátit do toho starého pro něco, co jste třeba zapomněli, nebude to rozhodně tak jednoduché jako nasednout na nejbližší metro či tramvaj.

S tímto vším je nutné počítat a zařídit se podle toho. Jen tak projdeme celým procesem s minimálním množstvím stresu, což je rozhodně něco, o co bychom měli usilovat.