Jak to chodí na letišti

Každé cestování má své specifika a je potřeba si je někdy potřeba nastudovat. A jak to chodí na letišti? Na co se třeba připravit a na co nezapomenout? Cestování patří mezi velmi oblíbené činnosti každého člověka. Ať už se jedná o cestování vlakem, autobusem, autem, letadlem nebo třeba lodí. Každý tento dopravní prostředek má své specifika a je potřeba se na ně připravit. Protože kdo je připraven není přece překvapen. Cestování vlakem nebo autobusem známe. Nicméně pokud se jedná o cestování do zahraničí je potřeba znát podmínky na hranicích zemí, kterými budeme projíždět. To samé platí i o cestování autem. Zvláštní specifika má cestování letadlem a lodí. Ale v dnešním článku se zaměříme jen na letadlo. Kdo létá pravidelně přijde mu to automatické, ale stále mezi námi je spousta nových cestovatelů, které teprve poprvé v letadle čeká. A nač o se připravit? 

letiště

Být včas na letišti

Pokud pomineme nákup letenek, tak v prvním bodě je důležité být včas na letišti. Kvůli procesům, které Vás tam ještě čekají je minimální doba alespoň 2 hodiny, ale momentálně se doporučuje 2,5-3 hodiny. Nemusíte se bát, ta doba Vám určitě velmi rychle uteče.

letiště

Odbavení

Odbavení Vás čeká v prvním kroku po příchodu na letiště. Je teda potřeba si najít přepážku, kde Vám odbaví zavazadlo, které jde do letadla. Nejedná se tedy o příruční zavazadlo. Svou přepážku najdete podle čísla letu, destinaci, kde míříte a názvy společnosti s kterou letíte. Tyto údaje najdete nejen nad přepážkou, ale také na mnoha tabulek, které jsou rozmístěné po celém letišti. 

Celní kontrola

Celní kontrola je další část průchodu, kterým musíte projít. Při této kontrole nesmíte mít u sebe tekutiny nad 100ml, musíte vytáhnout elektronické zařízení, nemít u sebe zbraně, sundat si řetízky, hodinky, pásky a vše poslat přes skener a vy projít pod rámem. Pokud se nerozsvítí červená je vše v pořádku. U této kontroly ukazujete letenku, kterou jste obdrželi u odbavení.