Kratochvíle, která se vyplatí

Už jste slyšeli o klíčení semínek? Je dost pravděpodobné, že ano. Jedná se o hit posledních let, a to především ve všech domácnostech, jejichž členové se zajímají o zdravou výživu. Na pěstování mladých výhonků rostlin je velmi přitažlivé to, že si tímto způsobem můžete zajistit hromadu chutných, křupavých výhonků plných vitamínů, minerálů i dalších látek prakticky během několika krátkých dní, a to s vynaložením minimálního úsilí, a bez nákladných pomůcek.
sezam na bílém talíři

Co je třeba k vypěstování úrody?

Není toho mnoho. Hlavně musíte mít po ruce vodu, pokojovou teplotu a světlo – takové podmínky může u sebe v bytě zajistit snad každý.
Naopak nepotřebujete ani kousek půdy, dokonce ani truhlík se zahradním substrátem. A také nebudete potřebovat mnoho místa – vystačíte si s kouskem prostoru na okenním parapetu anebo třeba na stole u okna.
levandulová semínka na dlani

A co je nejdůležitější?

Samozřejmě semínka! Bez semen rostlin se nelze obejít. Ovšem když si je pořídíte, a dopřejete jim ty správné podmínky, pak už je k bohaté úrodě jen malý krůček, a to dokonce po velice pohodlné cestě.
V každém případě platí, že při výběru materiálu byste měli klást důraz na vysokou kvalitu.
Především si dávejte pozor na nežádoucí, ba přímo zdravotně rizikové chemické ošetření, třeba mořením. Naopak velice vítaný je certifikát kvality, například certifikace bio.

Jaký je postup?

Postup je snadný a rychlý zároveň. Vezměte semena, vložte je do nádoby s vodou, vodou je zalijte a nechte bobtnat. Jakmile vodu nasáknou – třeba přes noc, tak její přebytek slijte a už je pouze nadále udržujte vlhká tím, že je několikrát denně prolejete vodou. Taková koupel mladé výhonky nejen osvěží, ale také je zbaví opadávajících slupek a odplaví nežádoucí mikroorganismy.
Jakmile výhonky dosáhnou vhodné velikosti, o kterou máte zájem, můžete se s chutí pustit do jejich konzumace!