Dětská houpačka na zahradu potěší i dospělé

Někteří rodiče se mohou domnívat, že zakoupením dětské houpačky na zahradu dopřejí svým ratolestem trochu obyčejné zábavy, která bývala běžnou mezi dětmi již za socialismu. Tehdy jsme neměli žádné mobily, neexistoval Internet a nikdo nevyslovoval výrazy, jako YouTube nebo e-mail. Naštěstí si houpačky udržely respekt i v současnosti, a to nejen tím, že se děcka ráda pohoupají, i přesto, že se jim z toho bude točit hlava, nebo se jim bude zvedat žaludek, rádii bychom vám naznačili, čím je toto tělocvičné náčiní prospěšné:

houpačka na dětském hřišti

Prospívají zdravějšímu spánku

Když jsme byli malí, maminky nás kolébáním velmi efektivně uspávaly. Stačilo pár minut a byli jsme „v limbu“. Kolébání je obdoba houpání a budeme-li toto praktikovat častěji, https://www.databazeknih.cz/knihy/sbohem-pis-casteji-a-vic-92013 bude se spát lépe nejen nám, dospělým, ale i dětem. Přímou úměru mezi délkou a frekvencí houpání a mezi zdravějším a hlavně delším spánkem, již prokázaly některé odborné studie.

Zlepšení funkce mozku a nervové soustavy

Vtipné je, že mnoho lidí utratí každý měsíc stovky korun jen za různé léčivé přípravky, které podporují paměť, pomáhají zvyšovat IQ, odbourávají stres a napomáhají k normálnímu fungování nervové soustavy. Máte-li doma dětskou houpačku na zahradu, a vedle ní ještě houpačku s větším sedákem pro dospělé, můžete investice do tablet omezit a snížit na minimum.

děti na houpačkách

Energie a radost ze života

O tom, že houpání dodává energii, je známo již mnoho let, a možná i vy se pamatujete na chvíle, kdy do města či na venkov zavítali „komedianti“ a kromě střelnic tu rozbalily svou produkci i houpací lodičky. Byl o ně obrovský zájem ze zcela zjevného důvodu, děti totiž dobře intuitivně ví, co jim prospívá.

Dokonalá relaxace

Děti i dospělí si na houpačce mohou bezvadně odpočinout a střepat ze sebe stresující prožitky nasbírané během dne z chaotického města. Houpání má podobný efekt, jako bazén nebo vířivka, ovšem s tím rozdílem, že houpačku pořídíte mnohem levněji.