Mořská sůl v zahradním bazénu – proč byste si ji měli pořídit

Mořská sůl do bazénu – říkáte si, co je to za nesmysl? Pak vězte, že to je vlastně mnohem lepší než takový chlor. Jak jsme na to přišli? A co je vlastně mořská sůl? Proč bychom ji měli sypat do bazénů?
Slaná voda v bazénech: fenomén posledních let
Mohou za to mnohé články na téma, zda je lepší pro lidi s atopickým ekzémem nebo citlivou pokožkou vhodná slaná voda nebo chlorovaná voda v bazénu. Většinou se mluví o tom, že chlor je příliš agresivní a může způsobovat problémy s pokožkou, hlavně lidem, kteří trpí lupénkami nebo právě atopickými ekzémy či citlivostí pokožky na sluneční záření nebo zimu.dog

Proč je vhodná slaná voda do bazénu?

Protože se ve vodě rozpouští na chlor pomocí elektrolýzy, tedy přirozeného rozpadu. Proto je mnohem vhodnější použít jako desinfekci, protože je přírodní a méně agresivní. Rozpadlá sůl je stejně účinná jako desinfekce, která pomáhá čistit bazénovou vodu, odstraňuje nečistoty a infekce či možné bakterie.
Slaná voda není stejná jako ta mořská
Zatímco mořská sůl je slaná přirozenou cestou, sůl v zahradním bazénu je slaná jinak. Konkrétně mnohem méně, nejspíš desetkrát méně, než je tomu u mořské soli, vyskytující se v přírodě. Nejlepší je tuto solnou metodu použít do malých zahradních bazénů, do veřejných a velkých bazénů se tato technologie příliš nehodí.
Máte vy nebo vaše děti alergii na chlor? Máme řešení!
Pokud je vaše rodina alergická na chlor nebo má vážné problémy z kůží a vy přesto chcete rodinný bazén, jelikož milujete vodu, nemusíte věšet hlavu. Můžete zkrátka chlorovanou vodu nahradit solí do bazénů! Zabráníte tomu tak, že budete vodu v bazénu pravidelně udržujete. Vyjde vás to trochu dráž, jelikož prvky na přírodní bázi jsou většinou dražší, ale tím prospěšnější vašemu zdraví – a hlavně zdraví vašich dětí. kid