Noc pod hvězdami

Jestli jsme se v době covidových lockdownů něco naučili, tak začít opět chodit do přírody. Zaklapnout dveře od bytu a vyjít třeba jen na nejbližší kopec na naším domovem. Někteří dokonce místo dovolených u moře zvolili dovolenou v České republice v kempu. Ti méně odvážní se ubytovali v chatkách, ale stále se najdou i takoví, kteří našli na půdě starý stan a po letech si opět vyzkoušeli spát na karimatce a ve spacáku.

stan

Že na tohle nemáte odvahu? To je ale škoda, protože pro děti spaní se stanu může být obrovským zážitkem. Máte strach, že to nebude pohodlné a že se nevyspíte? Tak samozřejmě to není stejné jako v posteli na matraci, ale za pěkného počasí spát pod hvězdnou oblohou, to je kouzelný zážitek. Nebo můžete přespat přímo pod širákem a v polovině srpna počítat prolétávající komety v meteorickém roji Perseidy.

Máte v rodině rybáře? Můžete si půjčit jeho rybářské bivaky https://www.mlsport.cz/bivaky/, které jsou prostorné i pro lehátko, a tak nemusíte mít strach o svá záda.

Pokud jste ještě nikdy nezažili noc ve stanu nebo bivaku, měli byste využít nějakou teplou letní noc a vyrazit na nejbližší kopec. Bude-li opravdu teplá noc, stačí vám karimatka a spacák, pokud se bojíte večerní nebo ranní rosy, můžete si vzít plachtu a natáhnout ji mezi větvemi jako stříšku. Pochopitelně opatrně s rozděláváním ohně, ale takový špekáček na ohýnku, ten byste si dopřát mohli.

stan

Stanování a kempování bylo na konci minulého století běžným způsobem trávení dovolené, ale dnes už vyžadujeme v kempech chatky a pokud možno i s vlastním sociálním zařízením. Ale ono běhání na záchod přes půl kempu mělo taky své kouzlo. Nechcete-li s dětmi jen na dovolenou pod stan, můžete využít prázdninový tábor, kde se přespává ve stanech nebo týpí. Děti budou mít nezapomenutelné zážitky a naučí se mít bližší vztah k přírodě.