5 frází, které byste nikdy neměli říkat někomu, kdo je single

Jste ten typ, který si užívá už od puberty vztahový život, máte pocit, že už ani nevíte jaké to je být sám a měl/a jste už tolik partnerů, že byste snad mohl/a napsat knihu s návodem na to, jak dosáhnout spokojenosti v páru? To je skvělé!
muž na pobřeží
Pokud však máte takové životní zkušenosti a považujete se za vztahový typ, možná jste si ani nevšimli, že ve vašem okolí je spousta lidí, kteří neměli přítele nebo přítelkyni už několik týdnů, měsíců, let anebo dokonce nikdy. Buď si takových lidí nevšímáte, protože si s nimi nemáte o čem povídat, nebo si jich všímáte až příliš.
Měli byste si primárně uvědomit, že to, že je někdo single, rozhodně neznamená, že má nějaký problém. Někdo je zkrátka raději sám než ve vztahu s někým, s kým by nebyl šťastný. Nebo možná dotyčná osoba ještě nenarazila na toho pravého partnera. Důvodů k tomu, být bez partnera může být mnoho a je proto více než nutné, mít se před těmito lidmi na pozoru a neříkat věci, které by je mohly urazit nebo jim ublížit. A které to jsou?
krátký sestřih
1.       Jak to, že ještě nikoho nemáš?
Otázka, kterou druhému naznačujete, že je divný nebo nenormální. Nebo z toho může pochopit, že je na něm něco, proč ho třeba nikdo nechce, což je ještě horší.
2.       Necítíš se někdy sám / sama, když nemáš přítele / přítelkyni?
Triviální dotaz. Každý člověk na planetě se nejspíš někdy cítil sám a osamělý. Dokonce i lidé, kteří žijí v dlouhodobém vztahu se tak mohou cítit. Tyto pocity nijak nesouvisí s tím, jestli máte někoho po svém boku.
3.       Ty se musíš hrozně nudit.
Nezapomínejte, že člověk, který nemá partnera, může být dvakrát tolik kamarádů než člověk, který to má naopak. Nejde o to, že partnerský vztah je to jediné, co může uspokojivě vyplnit váš volný čas.
4.       Neboj, však ty si taky někoho najdeš.
Toto je trochu zbytečná poznámka. Ovšem, že spousta single lidí nebude single do konce života. A co když ano, změní to jejich hodnotu jako lidských bytostí? Nejspíš ne, je to volba každého člověka.
5.       Už se těšíme, až nám jednou někoho přivedeš ukázat.
To je sice moc milé, ale dáváte tím druhému člověku najevo, že to od něj očekáváte. On se pak může cítit méněcenný proto, že se to ještě nestalo a že má vůči vám snad nějakou povinnost konečně někoho přivést.