Vyzdobte si dům a zahradu

Období adventu jsou čtyři neděle před Vánocemi. Je to doba, kdy hospodyně pomalu začínají péct cukroví, běhají po domě, uklízejí, protože čekají návštěvy a chtějí se předvést. Myslete na to, že je vhodné připravit i venkovní prostory, aby dům, byt působil harmonicky, jako celek a přicházející návštěvy valily oči nad jeho výzdobou.vánoční postavy.jpg

  • Zapojte děti. I malí členové domácnosti mohou přiložit ruku k dílu. Pokud už dorostli do věku, kdy jim svěříte nůžky, vánoční vločky zvládnou. Jejich pokojíček, okna by si mohli vyzdobit sami. Zabavíte je a budou si výzdoby více vážit.
  • Věnce a truhlíky na dveře, branky je zavěste. Vyrobte si je doma. Ušetříte a můžete tak strávit pěkné odpoledne. Stačí větve jehličnanů, vázací drát, tavná pistole a drobné komponenty na dozdobení. Zvládne to i začátečník. Inspirace, návody najdete všude. Někdy postačí, když projdete ulicí a kouknete se k sousedům. Zaměřte se na výzdobu venkovních parapetů a prostoru u vstupních dveří. Využijte podzimní výzdoby. Doplňte ji jen větvičkami a zimní tématikou. Zajděte do obchodu, kde za pár korun najdete vše potřebné. Často máte i doma nevhodné dárky, které se vám nehodí na výzdobu interiéru. Využijte je do květináčů, kde udělají svoji službu.
  • Světýlka a elektronické dekoracejsou doménou mužů. Nechte je vyniknout. Nekritizujte, buďte rády, že přiloží ruku k dílu. Nezaměřte se ale jen na stromky, keře. Můžete takto vyzdobit celý dům. Na trhu jsou neskutečné světelné dekorace, které se nezaměřují jen na řetězy. Na zahradě můžete tak mít i stádo sobů. Pokud jste ale skrblíci, uvědomte si, že elektrická energie něco stojí. Kouzelné jsou i miniaturní elektrické svíčky v truhlicích, které nádherně dozdobí prostor.

vánoční věnec.jpg

  • Vše ukliďte! Pokud už jste rezignovali na výzdobu, tak pokliďte kolem domu,a hlavně u vchodu. Moc času vám to nezabere a uděláte něco pro sebe. Pobyt na čerstvém vzduchu léčí!