Jak dobře zvládnout rozchod

Ne jednou v životě se ocitáme v situaci, kdy náš vztah s blízkým člověkem z nějakého důvodu končí. Důvody této situace jsou různé, a rozchod s partnerem je jeden z nich. Ať už jsme v pozici kdy vztah ukončujeme, nebo ho naopak ukončí náš protějšek, obojí může být velmi náročné zvládnout. Je důležité se znovu dostat do jakési vnitřní pohody a klidu, abychom mohli pokračovat v životě.

obrys muž a žena rozděleni zdí, k sobě zády

Jak si můžeme sami pomoci

Pokud něco v našem životě končí, a zvláště když jde o vztah s milovaným člověkem, musíme si život zařídit znovu a po svém, bez této osoby. Ze začátku to může být velmi těžké, zvláště pak pokud musíme vyřešit důležité věci, jako je například nové bydlení, nebo péče o společné děti. Vždy je lepší, když se dva lidé dokáží domluvit a nedělají si zbytečné naschvály. Určitě se tedy snažte s druhým vycházet co nejlépe, alespoň do té doby, dokud sdílíte společné bydlení. Nebo pokud se například musíte potkávat v práci, či ve škole. Vše se časem srovná a emoce se ochladí. Opravdu to ale chce hlavně čas, nic raději neřešte s horkou hlavou.

První věcí, kterou je třeba udělat, je odpustit. Ať už sobě, nebo někomu kdo nám ublížil. Pocit vzteku a nenávisti nikomu a ničemu nepomůže. Ba právě naopak. Uškodí hlavně vám, protože vás bude vnitřně ubíjet. Je mnoho způsobů, jak odpustit. Můžete například použít Tippingovu metodu, která velmi dobře funguje na odpuštění všeho druhu. Informace o tom, jak tuto metodu použít, najdete pohodlně na internetu. Stejně tak i mnoho dalších technik, které vás zbaví negativních emocí vůči někomu jinému, ale i vůči sobě. Hlavní ale je, celou situaci přijmout opravdu takovou, jaká je. Snažit se, nenechat se ovládat nepříjemnými emocemi, a učinit kroky, které jsou nutné pro váš další život.
talíř se srdcem zlomený uprostřed

Pokud začínáme nový život, je dobré si stanovit určité cíle, a za těmi si jít, a soustředit se na ně. Najděte si tedy naplnění v nějaké činnosti. Můžete se začít věnovat mnohem více sobě, než jste třeba mohli ve vztahu. Zřejmě budete mít více času, a ten je dobrý nějak využít. Rozhodně se netopte v samotě, a neužírejte se myšlenkami na to, co mohlo být a není. Začněte tedy dělat cokoli, co vás baví, nebo z čeho se cítíte lépe. Dobře funguje například pravidelné cvičení, nebo vzdělávání v oboru, který je vám blízký. Můžete si také udělat svoje denní rituály. Určete si několik činností, které jsou vám z nějakého důvodu prospěšné, a udělejte si z nich zvyk. Dělejte je pravidelně, a uvidíte, že se za krátký čas dostaví pocit většího sebevědomí a dobrých pocitů.