Jak komunikovat přes internet

Komunikaci přes internet využíváte k domluvě, běžnému povídání, nebo například při hraní. Můžete mezi sebou komunikovat písemně, ale o tom dnešní článek není. Všichni totiž jistě znáte Messenger i Whatsapp, dokonce to jde i přes Instagram či Snapchat. 
sluchátka s mikrofonem
            Komunikace je však také o tom, že můžete využít mikrofon a povídat si s ostatními, případě použít i kameru. Opět je zde vhodné zmínit Messener, který nabízí funkci telefonování. Můžete tak volat s kamerou i bez a popovídáte si stejně dobře, jako kdybyste mezi sebou telefonovali.
            Také uživatelé iOS si oblíbili FaceTime, skrz který komunikují s dalšími uživateli tohoto systému. Nicméně i FaceTime byl v jednu chvíli velmi oblíbenou a používanou aplikací, dokud nepřišel problém se zabezpečením.
            Starý dobrý program, který se vám v počítači nikdy nevypne, ani kdybyste milionkrát chtěli, neboli Skype. Využívali jste ho jako malé děti a stále se jako program drží. Pokud jste překonali i horor „Odebrat z přátel“, bez problémů vám Skype bude stačit na hlasovou komunikaci. Stejně tak můžete využít i webovou kameru, která bohatě postačí, přestože obraz nebude příliš kvalitní.
            Především pro hráče však existuje další komunikační program, který je pro hlasovou komunikaci asi nejlepší, navíc zde můžete zjistit i pár dalších informací. TeamSpeak je portál, na kterém pomocí adres naleznete správné stanoviště a zde se v tzv. „Roomu“ připojíte, například mezi své přátele. Můžete si zaplatit svou adresu, upravovat si ji, pojmenovat různé Roomy a přidávat ostatním hodnosti. Na TeamSpeaku se vám navíc vpravo dole neustále aktualizuje váš „ping“, neboli odchylka, která řídí rychlost vašeho internetu, a tedy i komunikace.
sluchátka na stolku
            Také je na stejném principu fungující program Discord, kde se taktéž pohybují především hráči. Zde je výhodou například možnost pouštění písní ve vašem Roomu, což jsou různé boty z portálu Twitch. V tomto případě záleží na vás, co budete preferovat.