Koupele léčebné a pročišťující

V dnešní zrychlené době nejčastěji používáme pěnu do koupele, případně soli či oleje. Nemělo by se to však s nimi přehánět. Je vždy dobré dát přednost výrobkům, které neobsahují různé chemické přísady, sloužící pouze k obarvení nebo navonění výrobku. Leckdy je nejjistější zhotovit si přísadu do koupele sami. Vždy však pouze v malém množství, neboť účinnost bylinných složek se časem snižuje, nebo zcela vytrácí.
ve vaně s knihou

Koupele léčebné.

1.       Měsíčková. Vynikající koupel při kvasinkových a plísňových onemocněních. Hrst měsíčku, nebo tři sáčky čaje, přelijeme litrem vřelé vody a necháme stát.  Poté přecedíme do vany. Také si můžeme vyrobit měsíčkový olej. Malé množství zalijeme olivovým olejem a necháme týden louhovat v temnu. Občas nádobu obrátíme. Takového oleje stačí trošičku a kůže je potom zdravá a hladká.
vana s pěnou

2.       Tymiánová. Antibakteriální. Nálev připravíme ze lžičky sušené natě, chvilku povaříme. Olej připravíme jak v předchozím případě, stačí však mnohem menší množství.

3.       Dobromyslová. Taktéž antibakteriální, urychluje hojivé procesy.

OLEJE UCHOVÁVÁME V TEMNU A VŽDY JICH DÁVÁME JEN PÁR KAPEK. SKLADUJEME MAXIMÁLNĚ DVA MĚSÍCE.

Koupele pročišťovací.

1.       Jablečný ocet. Stačí půl hrnku do lázně. Uvidíte, jak budete mít krásné vlasy a po opakovaných koupelích i zdravější nehty.

2.       Jedlá soda. Postačí půl sáčku do vany. Můžete nahradit i práškem do pečiva. Tato koupel dokonale pročistí vaše tělo do hloubky. Doporučuji však setrvat v ní maximálně 15 minut. Potom je vhodné natřít si pokožku krémem nebo olejem, neboť je vysušující. Olivový olej je i v tomto případě nejvhodnější. Je sice dost mastný, ale dobře se vstřebává. Postačí se po namazání zabalit do osušky či prostěradla a počkat deset minut.
koupel dítěte

Jak vidíte, krása nemusí být vždy drahá. Pokud máte možnost použít čerstvé bylinky, dejte větší množství.

A nepřehánějte to s dlouhými a častými koupelemi. Rychlá sprcha je někdy mnohem vhodnější a vaši pokožku tolik nezatěžuje, jako drhnutí mýdlem a máčení se v chemii.