Proč si pořídit koberec

Koberce mají tu nevýhodu, že se obtížně udržují. Ovšem máme dnes kvalitní vysavače, která nám práci usnadní. Koberec není radno zatracovat. Kdy se koberec hodí a kde ho oceníme:
·         V dětském pokoji je koberec nutnost. Děti si hrají na zemi a sezení na koberci je nejen příjemné ale pomůže tomu, aby děti neprochladly. Ideální koberec do dětského pokoje je s kratším chlupem, a to především kvůli praktičnosti. Co se týká vzhledu můžeme vybírat od dětských potisků až po klasické jednobarevné koberce. Na paměť bychom měli vzít fakt, že modrá barva působí chladně a uklidňuje, oproti tomu červená povzbuzuje energii. Pokud máme například hyperaktivní dítě měli bychom tento fakt zohlednit a naopak.
polštáře před gaučem
·         V obývacím pokoji alespoň kousek koberce. Co si budeme povídat, obývací pokoj je spolu s kuchyní nejpoužívanější místnost, ve které trávíme mnoho času. Nemusíme sem hned pořizovat velký koberec, ale alespoň malý kousíček na místo ke gauči pod nohy bychom měli zvážit. Chlad od nohou je jednou z příčin nachlazení a když tedy máme nohy položené na chladné zemi není to prospěšné.
·         Koupelna a toaleta, jsou místnosti kam se požívají jen předložky, což jsou v podstatě s trochu nadsázky zmenšeniny velkého kusového koberce. V koupelně jsou praktické z toho důvodu abychom neuklouzli, když vylézáme z vany. Pokud trávíme čas na toaletě s knihou nebo mobilem v ruce pak nás kobereček bude příjemně hřát do nohou. Koberečky využívané v koupelně a na toaletě mají tu výhodu, že se dají vyprat pohodlně v pračce.
stůl před oknem
I v dnešní době má koberec své místo i přes svoji nepraktičnost, dokáže doma vykouzlit příjemnou atmosféru. Při troše hledání můžeme nalézt koberec který je svým vzhledem zcela netypický a dá našemu domovu punc originality. Nemusíme spoléhat jen na koberce ze syntetických materiálů, ale sáhnout můžeme i po těch ručně tkaných z přírodních materiálů, ovšem v tomto případě se jedná o kusové koberce.