Proč zvolit samonosné schodiště

Na trhu je nespočet modelů a tvarů, klasické i velmi originální tvary. K realizaci samonosného schodiště se používají různé materiály jako je železo, nerezová ocel, pryskyřice, dřevo. Tvar schodiště musí být zvolen na základě dostupného prostoru a osobního estetického vkusu. Samozřejmě je nutné dodržovat i rozpočet, pokud byl stanovený. K dispozici jsou klasické přímé, rohové nebo spirálovité tvary.

Během několika posledních let se samonosná schodiště vyvinula, aby se stala ústředním prvkem interiéru. Jsou naprosto univerzální a hodí se do jakéhokoliv architektonického prostředí. Většina schodišť tohoto typu se skládá z modulárních prvků, které lze přizpůsobit podle prostoru, který zabírají.

Samonosné schodiště může být různě strmé, ale musí odpovídat daným normám a základním bezpečnostním předpisům pro bezpečné používání.

schody sam

Výhody

Samonosná schodiště jsou volena tak, aby rychle a spolehlivě spojila dvě podlaží domu, aniž by bylo zapotřebí odborných zednických prací. Mají zjednodušenou instalaci a jejich hmotnost nezatěžuje stěny.

Chcete-li mít samonosné schodiště Kmkdesign požadovaného vzhledu a tvaru, lze kombinovat různé materiály jako je například dřevo, nerezová ocel a sklo. Trh nabízí široký výběr modelů klasickým nebo moderním vzhledem. Dobrý a zkušený designer by měl mít potřebné dovednosti, aby dokázal experimentovat s různými kombinacemi, které mohou být někdy trochu riskantní. Výslede může být na druhou stranu mimořádně originální a působivý.

schody sam1

Snadné přizpůsobení samonosných schodů je činí univerzálními pro různé situace. Nové materiály použité pro konstrukci schodů jsou dlouhodobě studovány, aby bylo zaručeno těm, co si je pořídí, že mají stabilní produkt s dlouhou životností. Kvalitní samonosné schody vyžadují malou údržbu a snadno se neopotřebovávají.

Samonosné schodiště by měl instalovat odborník, protože při nesprávné instalaci mohou být schody pro uživatele nebezpečné. Povrch by měl mít velkou přilnavost, která má zabránit nebezpečnému uklouznutí při chůzi nahoru i diolů.

Oblíbeným materiálem posledních let se stalo sklo. Designéři si jej velmi oblíbili, protože dává schodům moderní a jemný vzhled. Používané sklo je speciálně vyrobené pro tyto účely. Je hodně pevné a může být použito v průhledné i neprůhledné formě.